Következzen ma néhány jópofa kis darab a zacskós gyűjthető minifig-szériából (azt viszont már elfelejtettem, ez hányadik sorozat):
Az utolsó a kedvencem. De nézzük sorra, kik is lehettek a modellek!
A csinos műtősnő egyértelműen a Grace Klinikáról jött, íme:
A gengszter valahogy túl vidám, az öltözete az Oscar-féle túlrajzolt vonalat követi, no nem mintha nem kedvelném azt a filmet, de ha a jellegzetes bajuszt és a kalapot is egy kicsit figyelmen kívül hagyom, Provolone és a fiatal Don Vito keveréke adhatta az ihletet:
A szobor pedig természetesen nem kérdés...
Tudtátok-e, hogy a Szabadság-szobrot Párizsban tervezték meg és állították össze? A francia nép ajándékát 1884. július 4-én, a Függetlenség napján adták át hivatalosan az Egyesült Államok nagykövetének. Szétszedték, a részeket hajón szállították New Yorkba, majd hatalmas lábazatra helyezve Bedloe szigetén (ma Szabadság-sziget) állították fel. A talapzatot Richard Morris Hunt amerikai építész tervezte, magassága 47 méter. Maga a szobor 205 tonna, 46 méter magas, a fáklya csúcsa 93 méterre van a földtől. A fáklyát tartó jobb kéz 12,8 méteres, csupán a mutatóujj hossza eléri a 2,4 métert. A szobor lábánál a zsarnokság lehullott bilincsei láthatók. Bal kezében a Függetlenségi Nyilatkozat tábláját tartja. Ugyancsak a szabadságot jelképezi a korona hét sugara, a hét kontinenst körülölelő hét tengerre irányítva fényét. A szobor belsejében csigalépcsőn lehet feljutni a koronáig, ahonnan egyedülálló a panoráma. A Szabadság-szobor ötlete Franciaországban született, III. Napóleon császár idején. Egy fiatal szobrászt, Frédéric-Auguste Bartholdit bízták meg a szobor megmintázásával. Bartholdi korábban megrendelést remélt a Szuezi-csatorna építőitől, világítótornyot szeretett volna tervezni. Hatalmas nőalakot képzelt el, kezében fáklyával. Az új megbízás tehát felkészülten érte. Delacroix híres képe, melynek címe: „Szabadság vezeti a népet", adta a végső ösztönzést. A szobor mérete és az a tény, hogy a szabadban fog állni, kitéve az időjárás viszontagságainak, Bartholdinak és a kivitelező mérnök Alexandre-Gustave Eiffelnek nehéz feladatot jelentett. Eiffel egy vasszerkezetet készített, melynek közepébe oszlopot helyezett el. Ez a rugalmas állványzat tartja belülről a szobrot. A szobor vörösréz, bevonata mindössze 2,4 milliméter vastagságú. Bartholdi először egy 1,2 méteres modellt készített, majd egyre nagyobbakat, mire hozzáfogott a végső méretű szobor megmintázásához. A Szabadság-szobor talapzatában múzeumot rendeztek be 1972-ben, amely az Egyesült Államokba érkező bevándorlóknak állít emléket, valamint bemutatja az őslakó indiánok történetét. A Szabadság-szoborhoz menetrendszerű hajójáratok indulnak Batteryból, a Manhattan sziget déli csúcsáról. Az öböl felől New York lenyűgöző látványt nyújt. (forrás). Érdekes még, hogy az egyik kedvenc Belmondo-filmemben is fontos szerepet kap a szobor, A nagy zsákmányban őt használják a lopott pénz tárolására, szállítására.
Ezeket mind ajándékba kaptam - és ennek ellenére egytől egyig tetszenek! :) Aztán nemrég - szintén lego-ügyből kifolyólag - a bolhán jártam, ott szerváltam kéccázé a hétfői comic egyik mellékszereplőjét, Csontit:
Szerintem ez is jópofa, és bár nem a fenti sorba tartozik, nem hagyhattam ki. Főleg, hogy a műtősnő minden bizonnyal pont az ő röntgenjét tartja a kezében, simán ráismertem. Valószínűleg a bordák kis száma volt árulkodó... A suliban nálatok is Samunak hívták a biológia-szertár lakóját?
Utoljára hagytam Victor Frankenstein teremtményét, Borist. Itt sem kérdés, kit ábrázol:
Tök helyes. Ezt is a bolhán vettem 6 kilóért, csak egy más alkalommal. Jó a szerkója, jó a feje, a magas homlok plusz alkatrész a fejen. És helyesek a kis sebtapaszok is rajta ;) A minden jót!
Utolsó kommentek